Aktuelles

22.Gençler Cup  yine Riewesell'in

Gencler Birligi kulübünün organize ettiği 22.Gencler Cup salon turnuvasında Riewesell şampiyon olarak kupanın yanı sıra 150 euro para ödülünü kazandı. FC Türkiye'li Lucas, 6 golle gol krali oldu.

FC Türkiye, finalde Gençler Kupası'nı Alman takımına kaybederek salonda 2. oldu. Çamlıca Gençlik son anda kupaya katılmayarak hayal kırıklığı meydana getirdi. Bu yıl 22.'si düzenlenen "Gençler Cup 2011" salon turnuvası KGSE salonunda gerçekleşi. Toplam 10 takımın 2 grupta mücedele edecegi turnuvaya Çamlıca Gençlik katılmazken, gruplarda denge sağlanması için Gençlerbirliği ikinci takımını da katmayarak toplam 8 takım A ve B grupdaki maçlarını 14 dakika üzerinden oynadı.

A grubunda geçen yılın şampiyonu Riewesell'in yani sıra evsahibi Gençlerbirliği, EMTV/Holsatia, TSB Pinneberg mücadele verirken, B grubunda FC Türkiye, VfR Horst, FC Elmshorn ve Dostlukspor Uetersen gruptan çıkmak için salonda kıyasiye mücadele ettiler. A grubunda Riewesell ile evsahibi Gençlerbirliği B grubunda FC Türkiye ile VfR Horst, gruplarında başarılı olarak yarı finale adlarını yazdırdılar. Yarı finalin ilk maçında grubunda üçte üç yapan Riewesell, diğer grubun ikincisi VfR Horst'a 7-1'lik skorla fark atarak ilk finalist oldu. Diğer yarı final FC Türkiye ile Gençlerbirliği maçı nefesleri kesti. Feyyaz, Nihat ve Harun'un üç golüne Lucas'ın üç ve Sven'in tek golüyle dört gol atarak karşılık veren FC Türkiye, 4-3 galibiyetle finalde geçen yılın şampiyonu Riewesell'in rakibi oldu.GENÇLERBİRLİĞI 3. OLDU
3. maçındaGençlerbirliği ile VfR Horst karşı karşıya geldi. 5-1 üstünlük sağlayan Gençlerbirliği, turnuvada 3. olurlen 50 euro para ödülünü de kazandı. FC Türkiye ile Riewesell arasında oynanan final maçında sahada tel tel dökülen FC Türkiye, tecrübeli rakibine 5-0 kaybederek 2. olarak 100 euro kazanarak teselli buldu. Şampiyon Riewesell, Türk kulübünün organize ettiği salon turnuvasında şampiyon olarak kupanın yanı sıra 150 euro para ödülünü kazandı. Turnuvada en çok gol atan futbolcu FC Türkiye'den 6 gol atan Lucas oldu. Gol kralı, Gençlerbirliği tarafından futbol topuyla ödüllendirildi TURNUVA AMACINA ULAŞTI
Kupaya davet edilen Türk takımlarında A Grubundan çıkamayan ve grubu 3. tamamlayan TSB Pinneberg ile B Grubunda tüm maçlarını kaybeden Dostlukspor Uetersen de grubunda sonuncu olsa da turnuvaya ayrı bir renk kattılar. Kupa töreninde katılan takımlara ve salona gelen seyircilere teşekkür eden Gençlerbirliği Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Karakavak "22 yıldır başarıyla devam eden bu turnuvada ayrıca emeği geçen yönetici arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum" dedi.

Hurşit KÖSE – europahaber

 

 

 

 

 

Sport gegen Gewalt